Pozivamo vas da pogledate još jednu EU Spikaonicu, posljednju u ovom ciklusu. Ovaj put, naša  gošća je Maja Krištafor, aktivistica koja će nam pružiti dublji uvid u temu kulture otkazivanja. Ovo je tema koja je sve više prisutna u našem svakodnevnom životu, a razgovor s Majom bit će prilika da razmotrimo različite aspekte kulture otkazivanja. Tema Spikaonice vezana je uz Cilj za mlade 4: Informacije i konstruktivan dijalog.

Kultura otkazivanja postaje sveprisutna u našem društvu, a njezine posljedice se osjećaju na različitim razinama. U svijetu digitalnih medija i društvenih mreža, sve je više izazova u razumijevanju gdje se granica između slobode govora, kritike i otkazivanja povlači. Kako se možemo nositi s ovim izazovima i promicati zdravu raspravu i dijalog u našem društvu?

Ovaj razgovor sa Majom Krištaforom pružit će nam priliku razmotriti:

  • Što kultura otkazivanja znači i kako se manifestira u današnjem društvu.
  • Kako se možemo nositi s kulturom otkazivanja i podržavati slobodu govora.
  • Kako poticati dijalog i razumijevanje među različitim stajalištima.

Cijelu spikaonicu možete pogledati ovdje.

Ostale spikaonice možete pogledati ovdje.

ℹ️ Projekt “EU spikaonica” provodimo zajedno s Udrugom DrONe uz financijsku podršku Ministarstva vanjskih i europskih poslova. Projekt se provodi u sklopu programa #Zajedno.

Tekst: Ivona Anić